VÝROBA MÝDLA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ


Místo: Praha

Trvání kurzu: 4 hodiny

Výroba: NE, tento kurz je teoreticko-experimentální

Program: kurz se skládá z praktické a teoretické části. Praktická část je spíše experiment, který potvrdí teoretickou část.


Receptura a její vliv na kvalitu mýdlové hmoty a mýdla: výroba z NaOH, KOH, nebo s použitím obou hydroxidů. Vlastnosti hydroxidů při práci a v mýdle. Vlastnosti jednotlivých olejů při práci a v mýdle. Vlastnosti jednotlivých kyselin. Množství vody a přetučnění při práci. Vodě a olejům se věnuje největší pozornost, pokud to ještě nevíte, vysvětlíme jako správně počítat vodu. Vliv receptury na zrání mýdla (čas, místo vlhkost) a způsobu jeho skladování (místo + balení).

Stopa: jak zrychlit stopu, jak zpomalit stopu, ingredience, které stopu ovlivňují, falešná stopa - jak vzniká, její následky, jak s ní pracovat.

Fáze gelu: Kdy a jak gel vynutit, nebo mu zabránit. Vliv množství vody v receptuře a teplot na gelovou fázi.

Určení bezpečnosti mýdla: způsoby kontroly přebytečného hydroxidu - pH papírky, roztok fenolftaleinu (vyzkoušíme), pH metr a ostatní způsoby popíšeme.

Určení technologických chyb při výrobě: příliš mnoho hydroxidu, nerovnoměrnost množství hydroxidu v mýdle, silné přehřátí, sražení mýdla, rozfázování mýdla, mýdlový vulkán, DOS - žluknutí, drolení mýdla aj. - jak předcházet chybám a způsoby nápravy.

Určení estetických nedostatku: sodný prach, glycerínové říčky, bílé tečky, praskliny nebo "mozek mimozemšťana" popř. jiné.


Kurzovné:  1500 Kč

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:

           Termíny kurzů a počet volných míst jsou zveřejněné tady

                                

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.

Přidejte se k mé FB skupině na výrobu mýdla Mydlárski učni.


Rozpis všech kurzů mydlárny Savon de Lisoleil na celý rok najdete tu

KURZ SOLNÁ A SOLÁNKOVÁ MÝDLA (MÍRNĚ POKROČILÍ)

Místo: Praha

Trvání kurzu: 4 hodiny

Výroba: ANO, 1 kg nevoněného a nebarveného mýdla

Program se skládá z několika částí 1. teoretická příprava na výrobu solného mýdla, 2. výroba solného mýdla 3. teoretická příprava na výrobu solankového mýdla 4. krájení a opracování solného mýdla. V rámci tohoto kurzu uděláme minikurz "Meditace nad stopou", kde ukážeme všechny fáze stopy při výrobě mýdla.


Teorie - základní principy výroby solného mýdla (receptura, teploty, množství, kvalita a druh soli, přetučnění, doplňkové ingredience včetně EO, kvalita stopy, výběr formy, fáze gelu, krájení, opracování, razítkování, skladování, pH, předcházení výskytu sodného prachu, techniky zdobení, jež jsou dostupné pro výrobu solných mýdel). Solanková mýdla (receptura, množství a druh solí, přetučnění, krájení a skladování). Benefity solných a solankových mýdel pro uživatele a výrobce.

Výroba mýdla - vyrobíme mýdlový blok solného mýdla, ukážeme jak správně sůl zamíchat do mýdla, pochopíte, kolik opravdu máte na solné mýdlo času, mýdlo provedeme gelem, nakrájíme, opracujeme. Ukážeme, jak se chovat v extrémních případech, například, když máte ingredienci, která mýdlo nechá ztuhnout za cca 1 minutu (většinou vonný nebo éterický olej).


Kurzovné:  1700 Kč. Kurzovné zahrnuje suroviny na výrobu mýdla, které si každý odnese domů (1kg nevoněného a nebarveného mýdla).

Kurz není vhodný pro těhotné nebo osoby mladší 18 let!

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:

                 Termíny kurzů a počet volných míst jsou zveřejněné tady               

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.

Přidejte se k mé FB skupině na výrobu mýdla Mydlárski učni.


Rozpis všech kurzů mydlárny Savon de Lisoleil na celý rok najdete tu