MASTNÉ KYSELINY V MÝDLE online kurz

Kód: ONLINE-200
4 000 Kč
Skladem (>5 ks)

Forma: online, na platformě Facebook.

Vhodné pro: mírně pokročilé mydláře, kteří ovládají základy výroby.

Studijní materiály: záznam živého vysílání, prezentace (PDF a PPT), tabulka mastných kyselin, pracovní listy s úkoly, seznam doplňkových zdrojů pro samostudium.

Délka vysílání: 3 hodiny živých vysílání ve skupině na Facebooku.

Přístup k aktuálním materiálům: doživotní .

Období pro vyplnění pracovních listů: do 2 měsíců od zahájení studia (zpětná vazba od vyučujícího).

Detailní informace

Detailní popis produktu

V každém mydláři se ukrývá kreativní tvůrce, řemeslný šílenec a nadšený realizátor svých nových nápadů na další a další mýdlo…jaké teď udělám, co vše dám do složení?

Máme představu, dokonce i recepturu a najednou při výrobě mýdla se začnou chrlit nápady a náš původní záměr nakyne, a nezřídka se receptura otočí o 180°. Jedna z berliček, kterou můžeme v takový okamžik použít, je znalost mastných kyselin, jejich vlastností a chování při práci s různými recepturami, tedy která jak bude reagovat, za co bude zodpovídat, k čemu tam vlastně bude.

Naše mýdlokreativita by ale měla znát odpověď na jednoduchou otázku – jaké mýdlo jsme to vlastně vyrobili? Je vhodné pro citlivou pleť miminka, nebo spíš ne? Bude mýdlo odolné, nebo se bude rozmáčet a na mýdlence blemcat? I zde najdeme odpověď ve složení mastných kyselin receptury.

 


ZKUSTE ODPOVĚDĚT NA OTÁZKY PRAVDIVĚ (ano/ne)
 
1) Dokáži nahradit chybějící olej v receptu za jiný bez fatálních následků na vyrobené mýdlo?

2) Vím, jaké techniky mi ten či onen olej umožní udělat?

3) Vím, kolik tekutin mohu do receptury přidat a v jakém množství?

4) Vím, jak sestavit recept na nejemnější mýdlo na světě pro extracitlivou pokožku, aby to mýdlo zároveň neblemcalo a nerozmáčelo se?

5) Vím, které oleje použít, aby mýdlo ve sprše vydrželo co nejdéle?

6) Vím, jak, kdy, jak a do kterých receptur zapracovat i ty nejsložitější ingredience?

7) Orientuji se v tom, kdy je třeba recepturu zajistit proti oxidaci?

 

Pokud ve vašich odpovědích převažuje NE, tak můj kurz „Mastné kyseliny I.“ je pro vás přímo stvořený!

 


Dovedu si představit, jak mnohé z vás děsí povídání o mastných kyselinách. Nerozumíte jim a nejspíš ani rozumět nechcete.
Bojíte se chemie, oddalujete okamžik studia, nepřipouštíte, že byste byli schopni kyseliny pochopit.

Vím to, protože jsem se cítila stejně. Ovšem moje potřeba vyrábět kvalitní mýdlo ve mně zvítězila.
Přála jsem si proniknout do tajů mastných kyselin a musela jsem se o nich spoustu věcí naučit. Teď bych vám to ráda předala.
Snažím se vysvětlovat jednoduše a opravdu jen to, co potřebujeme vědět. Prostě od nechemika nechemikům!

 

PROBEREME BOD PO BODU


Proč jsou mastné kyseliny důležité pro výrobu mýdla.


Pokročilou teorii saponifikace pro nechemiky.


Z čeho se skládají oleje a co je triglycerid.


Jak vypadají mastné kyseliny (MK).


Základní členění MK: nasycené/nenasycené (mono-/poly-). Co je profil mastných kyselin oleje.


8 mastných kyselin, používaných v mýdlových kalkulátorech: laurová, myristová, palmitová, stearová, ricinolejová, olejová, linolová a linolenová.


Základní principy sestavení receptur podle profilu MK.


PO LEKCI LEHCE ZVLÁDNETE

 
 •  
  sestavit recepturu pro různé typy pokožky,
 •  
  sestavit recepturu pro různé mydlářské techniky,
 •  
  vyměnit chybějící olej v receptu za jiný, který zrovna máte,
 •  
  zorientovat se ve vlastnostech mýdla pro uživatele (pěnivost, tvrdost, odolnost, dráždivost, jak se mýdlo bude či nebude rozmáčet, jaký potřebuje samotné mýdlo řežim péče, zda se může použít ve studené vodě apod.),
 •  
  zorientovat se ve vlastnostech mýdlové hmoty při práci (kolik vody si můžete dovolit zredukovat, za jak dlouho nastane stopa a jak dlouho se bude držet, jak receptura bude reagovat na vonné látky, jaké teploty vyžaduje při práci apod.)
 

Slibuji, že se do mastných kyselin zamilujete, jako já! Uděláme spolu pevný základ nejen pro mýdlotvorbu, ale také pro tvorbu kosmetickou. Žádný olej vám už nebude dělat problém a budete vědět, ve kterém receptu z něj budete mít největší přínos!

Forma: online, na platformě Facebook.

Vhodné pro: mírně pokročilé mydláře, kteří ovládají základy výroby.

Studijní materiály: záznam živého vysílání, prezentace (PDF a PPT), tabulka mastných kyselin, pracovní listy s úkoly, seznam doplňkových zdrojů pro samostudium.

Délka vysílání: 3 hodiny živých vysílání ve skupině na Facebooku.

Přístup k aktuálním materiálům: doživotní .

Období pro vyplnění pracovních listů: do 2 měsíců od zahájení studia (zpětná vazba od vyučujícího).

 

 
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TT Avatar autora | 23.6.2021
Skvělý, přehledný a srozumitelný kurz od skvělé učitelky. Díky kurzu jsem si doplnila spoustu užitečných informací, které k mýdlařině patří. Obrovskou výhodou je "členství" ve skupině, kde si i měsíce po absolvování můžete dokola opakovat studijní materiály. Mojí tvorbě tento kurz dodal další potřebné informace, díky kterým jsem se posunula zase o velký kus dál. Díky Nasti ❤️
5
GC Avatar autora | 22.6.2021
Kurz výroby mýdla je jedna věc, ale když chcete pochopit, jak sestavit vlastní recept, proč tam dát určité oleje a proč se některým vyhnout, jak se mýdlo bude chovat ve studené vodě a jak v teplé, jak a proč zajistit jeho tvrdost, je nutnost pochopit výrobu mýdla od základu, tj. od složení mastných kyselin v jeho surovinách. Bez něj vlastní recept nikdy nevytvoříte a vždy budete jen kopírovat recepty z knih. Vlastně nikdy nepochopíte proč je mýdlo takové, jaké je a jak změnit, aby bylo jiné (měkčí, tvrdší, šetrnější k pokožce, nelepivé, nedrolilo se apod.). Jsem ráda, že jsem tento kurz on-line absolvovala, pochopila jsem podstatu a za to jsem velice vděčná. Je to podle mne unikátní kurz, který jinde nenajdete, a řekla bych že nikde na světě. Nasťa to vysvětluje velmi dobře, a tak snadno vše pochopíte. A pokud ne .... pak se Vám Nasťa ve skupině na FB k tomuto kurzu věnuje tak dlouho, až pochopíte ;). Stálo to za to. Doteď se k tištěným materiálům i videím vracím, abych si některé věci připomněla. Mohu doporučit všem a všemi 10.
5
PR Avatar autora | 22.6.2021
Jsem moc vděčná, že jsem měla tu čest poznat nejen tak skvělou a vstřícnou učitelku, ale i její "nadupané" mýdlařské kurzy. Kurz mastných kyselin vnímám jako nezbytný základ pro každého, kdo si chce sestavovat vlastní receptury. Pro každého, kdo si chce vyrobit mýdlo "na míru", na konkrétní typ pleti, na konkrétní zdravotní problém, na konkrétní účel použití... není mýdlo jako mýdlo... Tento kurz mi otevřel obzor fantazie, nekonečných možností a kombinací. Jsem moc ráda, že jsem ho absolvovala, protože z něj čerpám stále a můžu jen doporučit.
5
JH Avatar autora | 22.6.2021
Online kurz super. Jen si to musim pustit nekolikrat????. Na živo si myslim ze to musi byt zabava, kdyz vidim Nastu s jablickama????. Rozhodne prinos a uceleni toho co uz v hlave clovek ma. Vice nad receptem ted přemýšlím. Jarka
5
JO Avatar autora | 22.6.2021
Úžasný kurz plný důležitých informací, které jinde nenajdete. Mé mýdlaření to přivedlo úplně na jiný level. Jak jsem mohla dosud bez těchto vědomostí tvořit? Je to základ každého mýdla. Nasťa je skvělá učitelka. Všem, kdo ještě váhají vřele doporučuji.
A Avatar autora Administrator (Administrátor) 22.6.2021
Moc děkuji, Jani, za doporučení a tvůj čas! Jsem ráda, že kurz pomohl a doufám, že pomůže i ostatním!