VÝROBA MÝDLA PRO ZAČATEČNÍKY

Místo: Praha Lysolaje

Trvání kurzu: 5 hodin

Výroba: ANO, 1 kg ovoněného a obarveného mýdla


Program: kurz se skládá z praktické a teoretické části. Nejdříve vyrobíme mýdla a pak budeme probírat trochu teorie. V rámci tohoto kurzu uděláme minikurz "Meditace nad stopou", kde ukážeme všechny fáze stopy při výrobě mýdla.

Mýdlové kalkulátory: výroba mýdla z NaOH, KOH nebo s použitím obou hydroxidů, vypočet vody (hlavně jak jí správně počítat a proč není vhodné počítat vodu procentem z váhy olejů), přetučnění, hodnoty olejů v kalkulátorech.

Bezpečnost při výrobě mýdla: ochranné pomůcky (ochrana očí, dýchacích cest a pokožky), postupy, prostředí

Ingredience: jak vážit oleje, hydroxid, EO aj, jak přidávat doplňkové ingredience, v které fázi výroby a na co si dát pozor

Výroba mýdla: jak poznáme, že jsou oleje a hydroxid v pořádku, teploty míchání, stabilní emulze a fáze stopy, nádoby na výrobu mýdla, pomůcky

Mýdlo ve formě: fáze gelu, částečný gel, zabránění fázi gelu, sodný prach, přehřátí, izolace mýdla, formy na výrobu mýdla (prozkoumáme různé druhy v dílně (dřevo, silikon, akrylát), pozitiva a negativa různých forem, proložení forem (pečicí papír, mylar folie, potravinová folie)

Krájení a opracování mýdla: čím krájet, jak nejlépe opracovat a také kdy to dělat.

Určení bezpečnosti mýdla: (kontrola přebytečného hydroxidu, "lidově" řečeno pH mýdla). Poskytnu vám několik vzorků mýdla, u kterých provedeme zkoušku bezpečnosti a naučíme se kdy je mýdlo nebezpečné.

Zrání, balení a skladování mýdla: uvidíte, jak se mýdla skladují a zrají přímo v mydlárně. Probereme základní podmínky úspěšného skladování a balení. Podmínky, které musí být dodržovány, doby zrání a skladování.

Úklid po vaření mýdla: bohužel tato část programu nás nemine :) Poradím, kdy co mýt, jak a proč.


Kurzovné: 2000 Kč. Kurzovné zahrnuje suroviny na výrobu mýdla, které si každý odnese domů (1kg mýdla, voněný EO v případě zajmu také barvený a lité v nějaké technice).


Kurz není vhodný pro těhotné nebo osoby mladší 18 let!


Termíny kurzů a počet volných míst jsou zveřejněne tady

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.
Přidejte se k mé FB skupině na výrobu mýdla Mydlárski učni.


Rozpis všech kurzů mydlárny Savon de Lisoleil na celý rok najdete tu