VÝROBA MÝDLA PRO STŘEDNĚ POKROČILÉ

Místo: Praha

Trvání kurzu: 7 hodin (+ přestávka na oběd)

Výroba: ANO, 1 kg barveného a ovoněného mýdla


Program: dopolední část kurzu je věnována výrobě mýdla, které si odnesete domu (1kg), odpolední část je teoreticko-experimentální.

Výroba: každý účastník sivyrobí 1 kg mýdla, ve kterém použijeme 3 kyseliny a oba hydroxidy. Mýdlo ovoníme a obarvíme.

Použití kyselin v mýdle: kyselina citronová, kyselina mléčná, kyselina stearová. Ve výrobní časti vše kyseliny použijeme, v teoretické časti probereme jejich vlastnosti v mýdle, doporučené množství, výpočet potřebného množství hydroxidu na neutralizaci, možnosti kalkulaček při práci s kyselinami. Kyseliny a design v mýdle.

Hybridní mýdla na dvou hydroxidech: ve výrobní části oba hydroxidy použijeme při vaření mýdla, v teoretické časti probereme vlastnosti mýdel na dvou hydroxidech, variace zastoupení různých hydroxidů, jak vypočítat množství hydroxidů,

Chelátory (chelatační činidla), konzervanty a antioxidanty: ve výrobní části použijeme jeden chelátor a jeden antioxidant, v teoretické části probereme jejích druhy, účinnost a způsoby přidání do mýdel.

Éterické a vonné oleje: ve výrobní časti použijeme EO na ovonění mýdla. V teoretické časti probereme jak eo a vo reagují s louhem, zda má smysl je přidávat ve stopě a jak otestovat vonné složky do mýdla (testování ukážeme v experimentální časti). EO a VO a design v mýdle (kdy používat a jak).


Kurzovné:  2700 Kč.

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:      

          Termíny kurzů a počet volných míst jsou zveřejněné tady

                                       

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.

Přidejte se k mé FB skupině na výrobu mýdla Mydlárski učnimýdloHRA

Místo: Praha

Trvání kurzu: 7,5 - max. 8 hodin (+ přestávka na oběd) - 9,00 - 13,00, 14,30-18,30 max.

Výroba: ANO, 2 x 1 kg barveného a ovoněného mýdla

Pro koho je vhodný: středně pokročilé umělce, kteří chtějí uspořádat své znalosti a zdokonalit sestavení vlastních receptur


Program:  kurz se skládá ze dvou výrobních a dvou teoretických částí.

Praktická část zahrnuje techniky, spojené s vrstvením, a proužky (tiger stripe). Každý účastník si vyrobí 2 různá jednokilová mýdla, které navrhne, ovoní a obarví podle vlastní představy. K obarvení lze použit jak barevné kosmetické miky, tak přírodní bylinkové maceráty a jíly. K ovonění budou k dispozici 100% éterické oleje. Výrobní receptury si účastnicí složí samostatně, navrhnou k mýdlům vhodný design a doplňkové ingredience.

Teoretické částí nejsou propojení jedním tématem a, jak vyplývá z názvu kurzu, představují jiný druh setkání, než standardní tradiční kurz, u kterého se vykládá laťka.

mýdloHRA je koncept, který spojuje HRU a mýdláření, učení a zábavu. Budeme soutěžit, hádat hádanky, samostatně studovat, řešit příklady, zkoumat, bádat, hledat odpovědi, spolupracovat a vyrábět podle sebe. Budeme spolu vytvářet systém, ve kterém již nebudete bloudit. Zaměříme se především na sestavení receptur, složení olejů a vlastnosti mastných kyselin.

!!!! K mýdloHŘE je třeba se připravovat ještě před kurzem, proto doporučuji vybírat vhodný pro Vás termín !!!!

Kurzovné:  3200 Kč

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:

                Termíny kurzů a počet volných míst jsou zveřejněné tady

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.

Přidejte se k mé FB skupině na výrobu mýdla Mydlárski učni