KURZY

POUKAZY NA KURZY JSOU SOUČÁSTÍ  NAŠÍ NABÍDKY

Vyberte z kurzů mydlárny (detailní rozpis a termíny najdete dole):

  • výrobně-teoretický kurz pro začátečníky
  • výrobní kurzy pro mírně a středně pokročilé (solná mýdla, mýdloHRA)
  • teoreticko-experimetální kurzy pro mírně a středně pokročilé

Informaci o kurzu "mýdloHRA" pro středně pokročilé a o kurzu Mýdla s mléčnou složkou připravujeme (začínáme s nimi v roce 2018).


PŘEDBĚŽNÝ ROZVRH NA ROK 2018

Rozvrh se bude upravovat, minimálně pro leden-březen, více pro ostatní měsíce.

1     LEDEN 2018

               14.1.2018 - dvojkurz Středně pokročilí (výroba + teorie) - program dole na této stránce.   OBSAZENO   

                  Pro zajemce 13.1.2018 se koná začatečnický kurz kosmetiky, který vede Jana Bejčková   (www.nature-store.cz) také v naši dílně. Budou preferovány účastníci, kteří se přihlásejí na kurzy 13.1.2018 a 14.1.2018 zároveň. OBSAZENO

                          21.1.2018 - začátečnicí OBSAZENO

2     ÚNOR 2018

                4.2.2018 - solná a solánková mýdla + mírně pokročilí (dvojkurz)  - 2 místa solná + 2 místa mírně pokročilí

                11.2.2018 - středně pokročilí dvojkurz (1 místo)

3     BŘEZEN 2018

                 4.3.2018 - začátečnicí OBSAZENO

                  11.3.2018 - solná mýdla + teorie mírně pokročilé (vsude 3 mista)

4   DUBEN 2018

                 15.4.2018 stredne pokrocili, 2 místa

                22.4.2018 - stredne pokrocili,  2 místa

                 

5    KVĚTEN 2018

                              Kurzy se nejspíše nekonají

6    ČERVEN 2018

                    3.6.2018 kurz mýdloHRA - 3 místa

                   10.6.2018  začátečnicí - 6 míst

                  

7    ČERVENEC 2018

8    SRPEN 2018

                        Solná mýdla + mírně pokročilí

9   ZÁŘÍ 2018

                      MýdloHRA

10    ŘIJEN 2018

                    Legalizace kosmetické výroby

11    LISTOPAD 2018

                  Solná +mírně pokročilí

12   PROSINEC

                 Kurzy se nekonajíKURZ VÝROBY MÝDEL PRO ZAČÁTEČNÍKY

Trvání kurzu: 5 hodin

Výroba: ANO, 1 kg ovoněného a obarveného mýdla

Program: kurz se skládá z praktické a teoretické části. Nejdříve vyrobíme mýdla a pak budeme probírat trochu teorie. V rámci tohoto kurzu uděláme minikurz "Meditace nad stopou", kde ukážeme všechny fáze stopy při výrobě mýdla.

Mýdlové kalkulátory: výroba mýdla z NaOH, KOH nebo s použitím obou hydroxidů, vypočet vody (hlavně jak jí správně počítat a proč není vhodné počítat vodu procentem z váhy olejů), přetučnění, hodnoty olejů v kalkulátorech.

Bezpečnost při výrobě mýdla: ochranné pomůcky (ochrana očí, dýchacích cest a pokožky), postupy, prostředí

Ingredience: jak vážit oleje, hydroxid, EO aj, jak přidávat doplňkové ingredience, v které fázi výroby a na co si dát pozor

Výroba mýdla: jak poznáme, že jsou oleje a hydroxid v pořádku, teploty míchání, stabilní emulze a fáze stopy, nádoby na výrobu mýdla, pomůcky

Mýdlo ve formě: fáze gelu, částečný gel, zabránění fázi gelu, sodný prach, přehřátí, izolace mýdla, formy na výrobu mýdla (prozkoumáme různé druhy v dílně (dřevo, silikon, akrylát), pozitiva a negativa různých forem, proložení forem (pečicí papír, mylar folie, potravinová folie)

Krájení a opracování mýdla: čím krájet, jak nejlépe opracovat a také kdy to dělat.

Určení bezpečnosti mýdla: (kontrola přebytečného hydroxidu, "lidově" řečeno pH mýdla). Poskytnu vám několik vzorků mýdla, u kterých provedeme zkoušku bezpečnosti a naučíme se kdy je mýdlo nebezpečné.

Zrání, balení a skladování mýdla: uvidíte, jak se mýdla skladují a zrají přímo v mydlárně. Probereme základní podmínky úspěšného skladování a balení. Podmínky, které musí být dodržovány, doby zrání a skladování.

Úklid po vaření mýdla: bohužel tato část programu nás nemine :) Poradím, kdy co mýt, jak a proč.

Kurzovné: 1700 Kč. Kurzovné zahrnuje suroviny na výrobu mýdla, které si každý odnese domů (1kg mýdla, voněný EO v případě zajmu také barvený a litý v nějaké technice). Kurz není vhodný pro těhotné nebo osoby mladší 18 let!


NEJBLÍŽŠÍ TERMÍN          21.1.2018 - od 14,00 hod.  OBSAZENO
                                           4.3.2018 - od  14,00 hod.  OBSAZENO

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.


KURZ VÝROBY MÝDLA PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

Trvání kurzu: 4 hodiny

Výroba: NE, tento kurz je teoreticko-experimentální

Program: kurz se skládá z praktické a teoretické části. Praktická část je spíše experiment, který potvrdí teoretickou část. 

Receptura a její vliv na kvalitu mýdlové hmoty a mýdla: výroba z NaOH, KOH, nebo s použitím obou hydroxidů. Vlastnosti hydroxidů při práci a v mýdle. Vlastnosti jednotlivých olejů při práci a v mýdle. Vlastnosti jednotlivých kyselin. Množství vody a přetučnění při práci. Vodě a olejům se věnuje největší pozornost, pokud to ještě nevíte, vysvětlíme jako správně počítat vodu. Vliv receptury na zrání mýdla (čas, místo vlhkost) a způsobu jeho skladování (místo + balení).

Stopa:  jak zrychlit stopu, jak zpomalit stopu, ingredience, které stopu ovlivňují, falešná stopa - jak vzniká, její následky, jak s ní pracovat.

Fáze gelu: Kdy a jak gel vynutit, nebo mu zabránit. Vliv množství vody v receptuře a teplot na gelovou fázi.

Určení bezpečnosti mýdla: způsoby kontroly přebytečného hydroxidu - pH papírky, roztok fenolftaleinu (vyzkoušíme), pH metr a ostatní způsoby popíšeme.

Určení technologických chyb při výrobě: příliš mnoho hydroxidu, nerovnoměrnost množství hydroxidu v mýdle, silné přehřátí, sražení mýdla, rozfázování mýdla, mýdlový vulkán, DOS - žluknutí, drolení mýdla aj. - jak předcházet chybám a způsoby nápravy.

Určení estetických nedostatku: sodný prach, glycerínové říčky, bílé tečky, praskliny nebo "mozek mimozemšťana" popř. jiné.

Kurzovné: 1400 Kč.  Kurz není vhodný pro těhotné nebo osoby mladší 18 let!


NEJBLÍZŠÍ TERMÍN: 

                                     11/3/2018 od 14,30 hod. 3 místa

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.


KURZ

SOLNÁ  A  SOLÁNKOVÁ MÝDLA  (MÍRNĚ POKROČILÍ)

Trvání kurzu: 4 hodiny

Výroba: ANO, 1 kg nevoněného a nebarveného mýdla

Program se skládá z několika částí 1. teoretická příprava na výrobu solného mýdla, 2. výroba solného mýdla 3. teoretická příprava na výrobu solankového mýdla 4. krájení a opracování solného mýdla. V rámci tohoto kurzu uděláme minikurz "Meditace nad stopou", kde ukážeme všechny fáze stopy při výrobě mýdla.

Teorie - základní principy výroby solného mýdla (receptura, teploty, množství, kvalita a druh soli, přetučnění, doplňkové ingredience včetně EO, kvalita stopy, výběr formy, fáze gelu, krájení, opracování, razítkování, skladování, pH, předcházení výskytu sodného prachu, techniky zdobení, jež jsou dostupné pro výrobu solných mýdel). Solanková mýdla (receptura, množství a druh solí, přetučnění, krájení a skladování). Benefity solných a solankových mýdel pro uživatele a výrobce.

Výroba mýdla - vyrobíme mýdlový blok solného mýdla, ukážeme jak správně sůl zamíchat do mýdla, pochopíte, kolik opravdu máte na solné mýdlo času, mýdlo provedeme gelem, nakrájíme, opracujeme. Ukážeme, jak se chovat v extrémních případech, například, když máte ingredienci, která mýdlo nechá ztuhnout za cca 1 minutu (většinou vonný nebo éterický olej).

Kurzovné: 1400 Kč,-  Kurzovné zahrnuje suroviny na výrobu mýdla, které si každý odnese domů (1kg nevoněného a nebarveného mýdla). Kurz není vhodný pro těhotné nebo osoby mladší 18 let!

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:     11.3.2018  od  9,00 hod.  3 míst

                                                                         

Pro detailní informace nás kontaktujte na info@savondelisoleil.com nebo na fb.


VÝROBA MÝDEL  PRO

STŘEDNĚ POKROČILÍ

Trvání kurzu: 7 hodin (+ přestávka na oběd)

Výroba: ANO, 1 kg barveného a ovoněného mýdla

Program: dopolední část kurzu je věnována výrobě mýdla, které si odnesete domu (1kg), odpolední část je teoreticko-experimentální.

Výroba: každý účastník sivyrobí 1 kg mýdla, ve kterém použijeme 3 kyseliny a oba hydroxidy. Mýdlo ovoníme a obarvíme.

Použití kyselin v mýdle: kyselina citronová, kyselina mléčná, kyselina stearová. Ve výrobní časti vše kyseliny použijeme, v teoretické časti probereme jejich vlastnosti v mýdle, doporučené množství, výpočet potřebného množství hydroxidu na neutralizaci, možnosti kalkulaček při práci s kyselinami. Kyseliny a design v mýdle.

Hybridní mýdla na dvou hydroxidech: ve výrobní části oba hydroxidy použijeme při vaření mýdla, v teoretické časti probereme vlastnosti mýdel na dvou hydroxidech, variace zastoupení různých hydroxidů, jak vypočítat množství hydroxidů,

Chelátory (chelatační činidla), konzervanty a antioxidanty: ve výrobní části použijeme jeden chelátor a jeden antioxidant, v teoretické části probereme jejích druhy, účinnost a způsoby přidání do mýdel.

Éterické a vonné oleje: ve výrobní časti použijeme EO na ovonění mýdla. V teoretické časti probereme jak eo a vo reagují s louhem, zda má smysl je přidávat ve stopě a jak otestovat vonné složky do mýdla (testování ukážeme v experimentální časti). EO a VO a design v mýdle (kdy používat a jak).

Kurzovné: 2400 Kč,-

NEJBLÍZŠÍ TERMÍN:    15.4.2018 od 9,00 hod 2 místa

                                     22.4.2018 od 9,00 hod 2 místa