DOPRAVA ZDARMA: ČR - při nákupu nad 2000 Kč, SR - nad 100 EUR ADVENTNÍ AKCE: 2.12-4.12 - PŘI NÁKUPU 2 VÁNOČNÍCH LIMITEK PŘIDÁM 1 JOJOBU BAMBU NEBO ČÍSTOU

Konjak žínka

Kód: 853
440 Kč
Skladem (1 ks)

Konjac žínka je 100% přírodní, čistá a biologicky recyklovatelná. Vyrábí se ručně v Japonsku z rostlinného antimikrobiálního vlákna. Čistí pleť a působí jako jemný exfoliátor. Šetrně odstraňuje odumřelé buňky, zjemňuje póry, masíruje a stimuluje mikrocirkulaci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konjac žínka umí očistit pleť a to i bez mýdla nebo pleťového mléka. Zlepšuje vzhled pleti a zanechává ji hebkou a jemnou. Je vhodná pro všechny typy pleti. Ošetřuje dětskou a citlivou pokožku stejně jako pleť se sklonem k akné a vráskám. 

 

Originální japonská konjac žínka  neobsahuje žádné chemikálie, příměsi, syntetickou parfemaci ani barviva.

Je 100% biologicky odbouratelná.

Konjac žínka čistí pleť, šetrně odstraňuje odumřelé buňky, přebytečný maz, zjemňuje póry, jemně masíruje, stimuluje mikrocirkulaci, zpevňuje a tonizuje pokožku. 

Pomáhá čistit ucpané póry bez podráždění pleti.

Výsledkem je rozzářený vzhled pokožky působící zdravě a mladistvě. 

Konjac žínka je vhodná pro všechny typy pleti a také pro jemnou dětskou pokožku. 

Jak se houbička používá?

Konjac žínku používejte denně, je vyrobena je 100% konnyaku potravinářské kvality. Zacházejte s žínkou stejně jako s potravinářským produktem, protože neobsahuje žádné konzervanční ani chemické látky. Pokud žínku nepoužíváte delší dobu, může dojít k jejímu poškození. Žínka oceňuje vaší každodenní péči, za to se vám odmění zářivou pletí.

1. Žínku namočte do vlažné vody, počkejte až zvětší svůj objem a změkne.

2. Žínku lehce promněte, nikdy ji neždímejte ani nekruťte, mohli byste ji poškodit. Dobře navlhčenou žínkou očistěte obličej. Jemnými krouživými pohyby masírujte pleť obličeje, krku a dekoltu. Nikdy nepoužívejte suchou žínku na vaši pleť. 

3. Po každém použití žínku pečlivě opláchněte a šetrně z ní vymačkejte co nejvíce přebytečné vody.

Umístěte ji do skleněné misky a uchovávejte v chladničce (díky tomu prodloužíte žínce životnost). Misku uzavřete, abyste zabránili vniknutí baktérií a pachů z chladničky.

V případě dlouhodobé nepřítomnosti skladujte žínku v mrazničce. Žínku můžete také skladovat na dobře větraném místě.

4. Skladujte mimo dosah dětí. Doporučuje se vyměnit žínku každé tři až čtyři týdny.

V případě správného skladování ji můžete používat déle.

Jak se žínka vyrábí?

V Japonsku se konjac neboli konnyaku tradičně používá po staletí v kuchyni vzhledem k obsahu minerálů a vlákniny. Pro své vlastnosti se objevuje nejen v pokrmech ale také v kosmetice. Konjac se vyrábí ze škrobu podzemní hlízy vytrvalé rostliny zmijovce indického (Amorphophallu konjac), která má svůj původ v Asii.

Původně se konjac houbička zrodila v malém městečku v japonském regionu Kansai. 

Hlízy konjacu jsou zde kultivovány po dlouhá léta.

Suchý, studený vítr foukající z hor, teplotní rozdíly mezi dnem a nocí nabízejí skvělé klima pro výrobu vysoce kvalitního produktu tkvz. „shimi-konjac“, mraženého konjacu určeného k jídlu.

V roce 1924 zde „shimi-konjac" vyrábělo 460 manufaktur, avšak tvrdá práce v průběhu studené zimy přiměla jejich podnikání ukončit. V současné době se zde nachází pouze jeden aktivní výrobce, který je zároveň výrobcem naší konjac houbičky.

Tento výrobce má stotřicetiletou historii a jeho výrobní metoda se nikdy nezměnila.

Naše originální japonská žínka je bílá jako sníh v přírodním parku regionu Kansai, bělená pouze sluncem, sušená pouze větrem.

Konjac žínky jsou vyráběny ručně a jejich výroba trvá přibližně dva měsíce. V průběhu výroby se nepoužívají žádné automatické stroje. Žínky jsou výsledkem jedinečného propojení lidského umu a přírody.

Poctivá výroba krok za krokem:

1. mražení (přibližně pět dnů)

Čistý konjac prášek je vyráběn jen z devíti procent celé konjac hlízy stoprocentně pěstované v Japonsku. Z konjac prášku je potom vyráběna konjaková žínka. Konjac se mění do houbovité struktury díky opakovanému zmrazování a následnému rozmrazování po dobu minimálně 4 dnů.

2. Bělení sluncem (přibližně deset dnů)

Konjac žínky jsou umístěny k vybělení v čisté panenské přírodě. K tomu je potřeba jen sluneční záření po dobu čtyř dnů z jedné strany a dalších čtyř dnů z druhé strany. Plné vybělení sluncem zabere přibližně deset dnů.

3. sušení (přibližně jeden a půl měsíce)

Vybělené konjac žínky jsou na více než tři dny zavěšeny pod střechu, aby vyschly. Než žínky plně vyschnou trvá to přes pět týdnů. Po tomto procesu je výroba konjac žínek dokončena.

4. Formování a balení

Konjac žínky pečlivě zkontrolovány a po jedné ručně zabaleny.

 Text a foto: aroma-atelier.cz

Doplňkové parametry

Kategorie: Konjak
INCI: 100% rostlinné vlákno, Amorphophallus Root Extract
Dodavatel: Aroma Atelier
Země původu: Japonsko
Balení: Konjac žínku obdržíte v originálním balení. Z hygienických důvodů je balena do celofánového sáčku přímo v japonské manufaktuře. Krabička v japonském stylu vznikla v České republice v renomovaném studiu Činčera, které právem patří ke špičce obalového a produktového designu u nás. Do krabičky je vložen manuál, který je vytištěný na japonském tradičním papíru s prvky odkazující na bílý sníh v přírodním parku v regionu Kansai. Obaly jsou plně biologicky degradovatelné. Váha konjac žínky je 10gr. Žínka je 100% biologicky rozložitelná. Každá žínka je vyrobena ručně, tudíž hmotnost a velikost každé žínky může být mírně odlišná stejně jako každého ručně vyrobeného produktu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: